Híreink

Hamarosan megjelenik a Wallenberg füzetek XVI.

Wallenberg fuzetek XVI

WALLENBERG FÜZETEK XVI.

Hamarosan megjelenik a Raoul Wallenberg Egyesület kiadásában a Wallenberg füzetek következő, XVI. kötete.
A szerző: Hardi-Kovács Gellért
Könyv címe: Soos Géza az 1944. évi nemzeti ellenállás elfelejtett hőse.

Soos Géza, az Auschwitz-jegyzőkönyv lefordíttatója és terjesztője, zsidómentő.

„Az elfelejtett hős” egy olyan kifejezés, amely a túl gyakori használat során értékét vesztette. E könyv főszereplőjére azonban mégis ez a legtalálóbb leírás. Soos Géza egy Igazi Ember volt, aki nem törődött bele abba, hogy sötétség és elnyomás uralja Magyarországot az 1940-es években. Meg akarta változtatni a történelmet, és ha másképp alakultak volna a dolgok, talán meg is tudta volna. Megpróbált botot dugni a magyar zsidóüldözés ördögi gépezetének küllői közé, fékezni a holokauszt utolsó, tragikus fejezetét. Próbálta megszervezni a magyar német- és nyilasellenes mozgalmat, és fel akarta hívni a nyugati szövetségesek figyelmét, hogy a magyar nép is fel kíván sorakozni az antifasiszta nemzetek közé. Legkevésbé rajta múlott, hogy mindez nem sikerült, ő maga többet tett a náci-nyilas téboly ellen, mint talán bárki más Magyarországon. Nem véletlen, hogy ő volt az első magyar, akit Raoul Wallenberg felkeresett, miután megérkezett Budapestre 1944. júliusában. Soos személye és tettei mégis ismeretlenek maradtak a szélesebb hazai és nemzetközi nyilvánosság előtt.

E könyv bemutatja Soos Géza kalandos életútját a református ifjúsági aktivistától a titkos összesesküvőn keresztül a nemzeti ellenállás központi alakjáig. Számos új információt is bemutat, többek között Soos svéd és amerikai kapcsolatairól. Soos nem tudta megváltoztatni a történelmet és maga is az események áldozata lett, mivel a háború után el kellett menekülnie Magyarországról és soha nem tért vissza. E könyv célja, hogy ápolja ennek a különös embernek az emlékét.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük