Emléktáblák

Raoul Wallenberg emlékmű – szobrász: Varga Imre

Emlektabla3

Raoul Wallenberg emlékmű – szobrász: Varga Imre

Raoul Wallenberg emlékmű - szobrász: Varga Imre

Raoul Wallenberg emlékmű – szobrász: Varga Imre

Raoul Wallenberg emlékmű – Budapest II. kerület, Pasarét városrész, Szilágyi Erzsébet fasor – Nagyajtai utca kereszteződése. Felállítva: 1987-ben. Szobrász: Varga Imre

A nyolcvanas évek közepén, 1984-85 körül, Varga Imre, Kossuth-díjas szobrász elkészítette Wallenberg szobrát, amelyet a magyar származású Nicolas Salgo, az Amerikai Egyesült Államok 1983 és 1986 közötti budapesti nagykövete rendelt meg. A mű egy ideig a budapesti amerikai nagykövetség kertjében állt. Majd 1986-87 körül az emlékmű, a Szilágyi Erzsébet fasor közterületén lett felállítva. 1987. április 15-én avatták fel.

A szobor mindössze 50 méterre áll attól a helytől, ahol Wallenberg autóját, mellyel Debrecenbe indult, elhagyatva megtalálták. A szobrot Svédországból származó vörös gránitból alkotta Varga Imre szobrászművész.

Related Posts

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük